×

با سلام بنده در سال 94 بعنوان مدیرعامل یک شرکت صنعتی راکد منصوب شدم

با سلام بنده در سال 94 بعنوان مدیرعامل یک شرکت صنعتی راکد منصوب شدم لیکن بدلیل عدم توانایی صاحبان در تامین سرمایه لازم جهت راه اندازی شرکت و عدم تامین منابع مالی و عدم دریافت 8 ماه حقوق و مزایا خودم و پرسنل رسما استعفا نموده و استعفا را تقدیم رییس هیت مدیره و بازرس قانونی کردم و طی جلسه هیئت مدیره نیز رسما این استعفا پذیرفته شد . لیکن پس از گذشت بیش از 30 ماه از این موضوع ( علیرغم ارائه اظهار نامه قضایی به اعضا هیئت مدیره و صاحبان سهام ) هنوز هیچ شخصی را جایگزین اینجانب منصوب ننموده اند و در ثبت شرکتها کماکان نام بنده بعنوان مدیر عامل ثبت میباشد . سوال اینجاست با توجه به مراتب فوق و عدم پرداخت مالیات تکلیفی و قانونی در این مدت و دوره 10 ماهه اینجانب و قبل از آن آیا مسائل حقوقی و مالیاتی گریبانگیر بنده خواهد بود ؟ و آیا بنده باید اقدام قضایی علیه کارفرما انجام بدهم یا خیر ؟

با-سلام-
بنده-در-سال-94-بعنوان-مدیرعامل-یک-شرکت-صنعتی-راکد-منصوب-شدم-لیکن-بدلیل-عدم-توانایی-صاحبان-در-تامین-سرمایه-لازم-جهت-راه-اندازی-شرکت-و-عدم-تامین-منابع-مالی-و-عدم-دریافت-8-ماه-حقوق-و-مزایا-خودم-و-پرسنل-رسما-استعفا-نموده-و-استعفا-را-تقدیم-رییس-هیت-مدیره-و-بازرس-قانونی-کردم-و-طی-جلسه-هیئت-مدیره-نیز-رسما-این-استعفا-پذیرفته-شد-.-لیکن-پس-از-گذشت-بیش-از-30-ماه-از-این-موضوع-(-علیرغم-ارائه-اظهار-نامه-قضایی-به-اعضا-هیئت-مدیره-و-صاحبان-سهام-)-هنوز-هیچ-شخصی-را-جایگزین-اینجانب-منصوب-ننموده-اند-و-در-ثبت-شرکتها-کماکان-نام-بنده-بعنوان-مدیر-عامل-ثبت-میباشد-.
سوال-اینجاست-با-توجه-به-مراتب-فوق-و-عدم-پرداخت-مالیات-تکلیفی-و-قانونی-در-این-مدت-و-دوره-10-ماهه-اینجانب-و-قبل-از-آن--آیا-مسائل-حقوقی-و-مالیاتی-گریبانگیر-بنده-خواهد-بود-؟-و-آیا-بنده-باید-اقدام-قضایی-علیه-کارفرما-انجام-بدهم-یا-خیر-؟
وکیل  سلام با توجه به اعلام استعفا و پذیرش آن از طرف هیات مدیره مسئولیتی متوجه شما نیست و قاعدتا چون قبل از پایان مدت مدیریت مدیر عامل این اتفاق صورت گرفته بایستی جلسه مجمع عمومی عادی بصورت فوق العاده تشکیل و مدیر جدید انتخاب می شد و شما هم حساب دوره تصدی خود را می دادید وسهام وثیقه را آزاد می کردید. بر اساس قانون ابن امر از وظایف مدیران شرکت یا سهامدار یا بازرس می باشد در صورتی که شما داخل در مدیران و سهامداران نباشید. مسیولیتی متوجه شما نیست . ولی اگر از عمل مدیران ضرری متوجه شما شود شما می توانید مجمع عمومی عادی بصورت فوق العاده را دعوت تا تعیین تکلیف کنند . خصوصا که قانون تجارت و ثبت هنوز شما را مدیر می شناسند . ولی اگر سازمان یا شخصی براساس روزنامه رسمی شما را بعنوان آخرین مدیر عامل طرف خطاب قرار دهد شما می توانید با توجه به استعفا از خود دفاع کنید

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.