×

با سلام و تشکر از شما.مدت یک سال است که با شوهرم اختلاف پیدا کرده و ج

با سلام و تشکر از شما.مدت یک سال است که با شوهرم اختلاف پیدا کرده و جدا زندگی می کنیم ایشان حاضر به زندگی نیستند و بارها هم این مسئله را در حضور بزرگترها اعلام کرده اند. در دادگاهی که من درخواست نفقه داده بودم هم در حضور قاضی این مطلب راعنوان کردند و قاضی جلسه هم یادداشت کرده و ایشان هم امضاء کردند. آیا می توانم از این مدرک استفاده کنم و تقاضای طلاق بدهم؟ (البته دادخواست مهریه و استرداد جهیزیه نیز داده ام)

با-سلام-و-تشکر-از-شما.مدت-یک-سال-است-که-با-شوهرم--اختلاف-پیدا-کرده-و-جدا-زندگی-می-کنیم-ایشان-حاضر-به-زندگی-نیستند-و-بارها-هم-این-مسئله-را-در-حضور-بزرگترها-اعلام-کرده-اند.-در-دادگاهی-که-من-درخواست-نفقه-داده-بودم-هم-در-حضور-قاضی-این-مطلب-راعنوان-کردند-و-قاضی-جلسه-هم-یادداشت-کرده-و-ایشان-هم-امضاء-کردند.-آیا-می-توانم-از-این-مدرک-استفاده-کنم-و--تقاضای-طلاق-بدهم؟-(البته-دادخواست-مهریه-و-استرداد-جهیزیه-نیز-داده-ام)
با سلام بله به استناد بند 1 تبصره ماده 1130 قانون مدنی الحاقی 29/4/81 مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام در صورتی که زوج زندگی خانوادگی را به مدت 6 ماه متوالی و یا 9 ماه متناوب بدون عذر موجه ترک کند و دادگاه آنرا محرز بداند از مصادیق عسر و حرج محسوب می گرددو زوجه می تواند به دادگاه مراجعه و تقاضای طلاق نماید. موفق باشید

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.