×

سلام وقت بخیر. بنده در تاریخ 96/10 یک واحد آپارتمان و طبق شرایط عرف و

سلام وقت بخیر. بنده در تاریخ 96/10 یک واحد آپارتمان و طبق شرایط عرف و قیمت منطقه مذکور داخل شهر مشهد در بنگاه معامله و قولنامه کردیم. که تمامی موارد و مفاد قولنامه متعارف و مناسب شرایط بود. بعد از گذشت یک سال و نیم متوجه شدیم که واحد درحال کار که به ما نشان داده میشده واحد دیگری بوده و دقیقا دو قطعه کنار واحد درحال کار میباشد. و قطعه ای که قرارداد ما مربوط به آن میباشد هنوز هیچ فعالیتی روی آن صورت نگرفته است (هردو ملک مربوط به فروشنده است) بعد از مدتی حدود 3 سه ماه قبل که با گذشت نزدیک 3 سال فقط شروع به گود برداری کردند. و دلیلشون هم این بود که روی پروئژه دیگه کار میکردن. اما سوال اصلی من اینه که طبق قرارداد قولنامه من مبلغ 100 میلیون تومان به خریدار پرداخت کردم و مابقی( نزدیک 90 میلیون مقرر شده در زمان تحویل و سند تحویل بشه) از طرفی تا الان با محاسبه میزان جریمه تاخیر در ساخت حدود 25 میلیون باید به من پرداخت بشه از طرف اونا . اما خوب این مبالغ در مقابل میزان پیشرفت اون خونه و زمین منطقه هیچه. و حتی اگه دوبرابر این رو هم بگیرم هیچج کاری نمیتونم بکنم. میخاستم بدونم چطوری میشه راهی رو رفت که بشه فروشنده رو ملکف کرد که ضرر و زیان من رو مطابق شرایط و قیمت روز پرداخت کنه . اختلاف مبلغی که الان مثلا میشه 200 میلیون با مبلغ اون منطقه که تقریبا 1 میلیارد و 100 ملیونه. گرفتن این جریمه و مبلغ ثمن معامله که 30 میلیون درنظر گرفته شده هیچ سودی تو این شرایط نداره. ضمن اینکه طرف فروشنده با کلاهبرداری پول ما رو گرفته و صرف خرید زمین دیگه ای کرده و اون رو ساخته و تحویل داده و حالا تازه رسیده به زمین ما. که الان هم میگه پول کم دارم .

سلام-وقت-بخیر.-بنده-در-تاریخ-96/10-یک-واحد-آپارتمان-و-طبق-شرایط-عرف-و-قیمت-منطقه-مذکور-داخل-شهر-مشهد-در-بنگاه-معامله-و-قولنامه-کردیم.-که-تمامی-موارد-و-مفاد-قولنامه-متعارف-و-مناسب-شرایط-بود.-بعد-از-گذشت-یک-سال-و-نیم-متوجه-شدیم-که-واحد-درحال-کار-که-به-ما-نشان-داده-میشده-واحد-دیگری-بوده-و-دقیقا-دو-قطعه-کنار-واحد-درحال-کار-میباشد.-و-قطعه-ای-که-قرارداد-ما-مربوط-به-آن-میباشد-هنوز-هیچ-فعالیتی-روی-آن-صورت-نگرفته-است-(هردو-ملک-مربوط-به-فروشنده-است)
بعد-از-مدتی-حدود-3-سه-ماه-قبل-که-با-گذشت-نزدیک-3-سال-فقط-شروع-به-گود-برداری-کردند.-و-دلیلشون-هم-این-بود-که-روی-پروئژه-دیگه-کار-میکردن.-اما-سوال-اصلی-من-اینه-که-طبق-قرارداد-قولنامه-من-مبلغ-100-میلیون-تومان-به-خریدار-پرداخت-کردم-و-مابقی(-نزدیک-90-میلیون-مقرر-شده-در-زمان-تحویل-و-سند-تحویل-بشه)-از-طرفی-تا-الان-با-محاسبه-میزان-جریمه-تاخیر-در-ساخت-حدود-25-میلیون-باید-به-من-پرداخت-بشه-از-طرف-اونا-.-اما-خوب-این-مبالغ-در-مقابل-میزان-پیشرفت-اون-خونه-و-زمین-منطقه-هیچه.-و-حتی-اگه-دوبرابر-این-رو-هم-بگیرم-هیچج-کاری-نمیتونم-بکنم.-میخاستم-بدونم-چطوری-میشه-راهی-رو-رفت-که-بشه-فروشنده-رو-ملکف-کرد-که-ضرر-و-زیان-من-رو-مطابق-شرایط-و-قیمت-روز-پرداخت-کنه-.
اختلاف-مبلغی-که-الان-مثلا-میشه-200-میلیون-با-مبلغ-اون-منطقه-که-تقریبا-1-میلیارد-و-100-ملیونه.-گرفتن-این-جریمه-و-مبلغ-ثمن-معامله-که-30-میلیون-درنظر-گرفته-شده-هیچ-سودی-تو-این-شرایط-نداره.-ضمن-اینکه-طرف-فروشنده-با-کلاهبرداری-پول-ما-رو-گرفته-و-صرف-خرید-زمین-دیگه-ای-کرده-و-اون-رو-ساخته-و-تحویل-داده-و-حالا-تازه-رسیده-به-زمین-ما.-که-الان-هم-میگه-پول-کم-دارم-.
وکیل  با سلام شما باید براساس قرارداد رفتار می کردید و در همان موقع الزام به انجام تعهد می خواستید و اگر قادر به انجام نبودند فسخ کنید. اما اجازه دادید سه سال از این ماجرا گذشته و حال تازه اگر بخواهید الزام به انجام تعهد بخواهید و بعد فسخ کنید قطعا به ضرر شما خواهد بود . در مورد مطالبه خسارت و ضرر همان توافقی که نوشتید ملاک عمل خواهد بود مگر در آن تجدید نظر کنید . یا اینکه شما اقدام به مطالبه اجرت المثل واحدی که قرار بوده در تاریخی تعیین تحویل شود و هنوز تحویل نشده است. بهتر است حضوری با ارایه قرارداد با یک وکیل مشورت کنید.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.