×

با سلام بنده در تاریخ اردیبهشت 84 یک شرکت سهامی خاص تاسیس نمودم . ای

با سلام بنده در تاریخ اردیبهشت 84 یک شرکت سهامی خاص تاسیس نمودم . این شرکت دفتر کار مشخصی هم نداشته و از زمان ثبت به دنبال کار بودیم. در تاریخ اسفند 84 با یکی از دوستان دانشگاهی خودم شروع به فعالیت های علمی و تحقیقاتی نمودم بدون اینکه این فعالیت ها ربطی به شرکت من داشته باشد... برای همکاری مشترک هم هیچ قرارداد کاری یا بیمه یا نامه ای رد و بدل نشده است . الان ایشان به اداره کار شکایت کرده اند و گفته اند که کارمند من بوده اند ( از تاریخ اسفند 84 تا مهر 88 ) و تقاضای حقوق و مزایا عیدی و پاداش و ... کرده اند... در حالی که فقط و فقط همکاری ایشان در حد نوشتن 100 صفحه گزارش و بدون حضور در مکان خاصی بوده است یعنی در منزل انجام داده اند. شرکت هم محل خاصی نداشته ولی در سربرگ ها ادرس منزل من زده می شد... الان کارشناسان وزارت کار به من می گویند ایشان می تواند بدون قرارداد شکایت کند و این شما هستید که باید ثابت کنید ایشان کارمند شما نبوده است. لطفا راهنمایی بکنید من به چه صورتی باید از خودم دفاع کنم... در حال حاضر هم من و هم ایشان دانشجو هم هستیم.

با-سلام-
بنده-در-تاریخ-اردیبهشت-84-یک-شرکت-سهامی-خاص-تاسیس-نمودم-.-این-شرکت-دفتر-کار-مشخصی-هم-نداشته--و-از-زمان-ثبت-به-دنبال-کار-بودیم.-در-تاریخ-اسفند-84-با-یکی-از-دوستان-دانشگاهی-خودم-شروع-به-فعالیت-های-علمی-و-تحقیقاتی-نمودم--بدون-اینکه-این-فعالیت-ها-ربطی-به-شرکت-من-داشته-باشد...-برای-همکاری-مشترک-هم-هیچ-قرارداد-کاری-یا-بیمه-یا-نامه-ای-رد-و-بدل-نشده-است-.-الان-ایشان-به-اداره-کار-شکایت-کرده-اند-و-گفته-اند-که-کارمند-من-بوده-اند-(-از-تاریخ-اسفند-84-تا-مهر-88-)-و-تقاضای-حقوق-و-مزایا-عیدی-و-پاداش-و-...-کرده-اند...-در-حالی-که-فقط-و-فقط-همکاری-ایشان-در-حد-نوشتن-100-صفحه-گزارش-و-بدون-حضور-در-مکان-خاصی-بوده-است-یعنی-در-منزل-انجام-داده-اند.-شرکت-هم-محل-خاصی-نداشته-ولی-در-سربرگ-ها-ادرس-منزل-من-زده-می-شد...-الان-کارشناسان-وزارت-کار-به-من-می-گویند-ایشان-می-تواند-بدون-قرارداد-شکایت-کند--و-این-شما-هستید-که-باید-ثابت-کنید-ایشان-کارمند-شما-نبوده-است.-
لطفا-راهنمایی-بکنید-من-به-چه-صورتی-باید-از-خودم-دفاع-کنم...-در-حال-حاضر-هم-من-و-هم-ایشان-دانشجو-هم-هستیم.
وکیل  با عرض سلام و خسته نباشید در خصوص سوال شما باید عرض شودچون در قانون کار در خصوص اثبات قرارداد کار نص قانونی وجود ندارد در نتیجه در این زمینه به قواعد عمومی رجوع میشود وبا توجه به اینکه در حقوق ایران اصل بر عدم می باشد و به استناد مواد قانون مدنی و ایین دادرسی مدنی "هرکس مدعی حقی باشد باید ان را اثبات کند..."و عمل بر خلاف اصل احتیاج به نص صریح قانون دارد که در این مورد وجود ندارد.

    

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.