×

لیست بهترین وکلای نشانه های جغرافیایی ایران

لیست-بهترین-وکلای-نشانه-های-جغرافیایی-ایران

شناسه : 539

نشان جغرافیایی‌ در حقیقت نشانه‌ای‌ است‌ که‌ مبدأ یک کالا‌ را به‌ قلمرو، منطقه‌ یا ناحیه‌ای‌ از کشور منتسب‌ می‌کند. بهتر است بدانید که کالا می‌تواند شامل هرگونه‌ محصول‌ طبیعی‌ و کشاورزی‌ و یا فرآورده‌های‌ هر یک از آن‌ها‌، صنایع‌ دستی‌ و تولیدات‌ صنعتی‌ باشد. برای مثال محصولات سامسونگ تولید شده در کشور کره جنوبی یک نشان جغرافیایی محسوب می‌شوند. بهترین وکلای نشانه‌های جغرافیایی، وکیل‌های حقوقی دارای پروانه پایه یک دادگستری محسوب می‌شوند که علاوه بر دانش تخصصی دارای تجربه نیز هستند.

معرفی نشان جغرافیایی و حوزه اختیارات بهترین وکلای نشانه‌های جغرافیایی

نشان جغرافیایی‌ در حقیقت نشانه‌ای‌ است‌ که‌ مبدأ یک کالا‌ را به‌ قلمرو، منطقه‌ یا ناحیه‌ای‌ از کشور منتسب‌ می‌کند. بهتر است بدانید که کالا می‌تواند شامل هرگونه‌ محصول‌ طبیعی‌ و کشاورزی‌ و یا فرآورده‌های‌ هر یک از آن‌ها‌، صنایع‌ دستی‌ و تولیدات‌ صنعتی‌ باشد. برای مثال محصولات سامسونگ تولید شده در کشور کره جنوبی یک نشان جغرافیایی محسوب می‌شوند. بهترین وکلای نشانه‌های جغرافیایی، وکیل‌های حقوقی دارای پروانه پایه یک دادگستری محسوب می‌شوند که علاوه بر دانش تخصصی دارای تجربه نیز هستند.

قانون حمایت از نشانه‌های جغرافیایی

قانون حمایت از نشانه‌های جغرافیایی در سال ۱۳۸۵ و در ۱۶ ماده تدوین شد. کشور جمهوری اسلامی ایران به معاهده پاریس و لیسون که به طور تخصصی به نشان‌های جغرافیایی می‌پردازند، پیوست. بهتر است بدانید، این قانون به این نکته مهم اشاره می‌کند که نشانه جغرافیائی اعم از اینکه ثبت شده یا نشده باشد، اگر دارای شرایط بند الف این عهدنامه باشد، مورد حمایت قرار خواهد گرفت. حال سوالی که ایجاد می‌شود، این است که بند الف ماده یک قانون به چه نکاتی اشاره دارد؟ بند الف این قانون بیان می‌کند که نشانه‌ مبدأ، کالا را به قلمرو، منطقه یا ناحیه‌های از کشور منتسب می‌کند، که کیفیت و مرغوبیت، شهرت یا سایر خصوصیات کالا اساساً قابل انتساب به آن مبدأ جغرافیائی خاص باشد.

قوانین ثبت نشان جغرافیایی‌ در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

با تصویب قانون حمایت از نشانه‌های جغرافیایی در سال ۱۳۸۳ و آیین نامه‌های اجرایی مرتبط با آن نشان‌های جغرافیایی در ایران و پس از طی کردن تعدادی تشریفات قانونی ثبت و سپس مورد حمایت دولت و قانون قرار می‌گیرند. قانون نشانه‌های جغرافیایی در ۱۹ ماده نوشته شده است و اکثر مطالب و تبصره‌های آن مربوط به تعاریف، استثنائات و حمایت‌ها است. از آنجایی که کشور جمهوری اسلامی ایران، در حوزه ثبت نشانه‌های جغرافیایی عضو کنوانسیون پاریس است، در نتیجه افراد می‌توانند این نشانه‌های جغرافیایی را در سایر کشورهای عضو نیز ثبت و تحت حمایت قانون قرار گیرند.

موافقت نامه لیسبون نیز یکی دیگر از اسناد بین المللی است که در راستای حمایت از اسامی مبدا فعالیت می‌کند. جالب است بدانید که به تازگی رویه تازه‌ای را برای واحد ثبت بین المللی در اراتباط با نشان جغرافیایی و اسامی مبدا بیان و تصویب نمود. بهترین وکلای نشانه‌های جغرافیایی، به عنوان یک وکیل دادگستری حاذق و باتجربه به طور تخصصی به این موارد می‌پردازند.

حقوق مالکیت فکری و نشانه های جغرافیایی

حقوق مالکیت فکری شامل دسته‌بندی‌های زیادی می‌شود که نشانه های جغرافیایی یکی از آن‌ها هستند. نشانه های جغرافیایی مانند نمادهای تجاری می‌توانند معنای خاصی داشته و پیامی را به مخاطبان منتقل کنند. برای مثال اگر محصولی در یک منطقه خاص جغرافیایی تولید شود و ویژگی‌های خاصی داشته باشد که نشان دهد این محصول منحصراً مال آ منطقه خاص جغرافیایی است، نشان‌دهنده نشانه جغرافیایی آن منطقه است. بهترین وکلای نشانه های جغرافیایی در شناسایی این نشانه‌ها و به ثبت رساندن آن‌ها به شما کمک خواهند کرد.

بهترین وکلای نشانه های جغرافیایی ایران چگونه به موکلان خود کمک خواهند کرد؟

بسیاری از ما تابه‌حال با نشانه های جغرافیایی روبه‌رو شده‌ایم یا با شنیدن اسم کالایی به یاد یک منطقه خاص جغرافیایی افتاده‌ایم که این موارد همگی نشان‌دهنده وجود نشانه های جغرافیایی و اهمیت آن هستند. طبق قانون هر کالا و محصولی که در یک منطقه تولید می‌شود را نمی‌توان نشانه جغرافیایی دانست و صلاحیت این مورد باید توسط وکلای نشانه های جغرافیایی و با توجه به نوع کالا و مکان و بررسی‌های قانونی، تعیین شود.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای نشانه های جغرافیایی

منظور از نشانه های جغرافیایی منبع یا Indications of Source چیست؟

این نوع نشانه های جغرافیایی شامل عبارت‌هایی هستند که نشان‌دهنده مبدأ و محل تولید یک محصول یا خدمت مورداستفاده است

گواهینامه ثبت نشان مبدا جغرافیایی چیست؟

گواهینامه ثبت نشان مبدا جغرافیایی توسط مرجع ثبت و در فرم مخصوص که توسط رئیس اداره امضاء می‌شود، صادر و پس از ارائه طی یک آگهی در روزنامه منتشر می‌شود. گواهینامه ثبت نشان مبدا جغرافیایی در نهایت تسلیم متقاضی می‌شود، این گواهینامه حاوی همان نکات مندرج در دفتر ثبت نیز است.

آیا همان تجاری همان نشانه جغرافیایی است؟

خیر علامت تجاری توسط شرکت‌ها برای متمایز کردن کالا و محصولات خود از کالا و محصولات دیگر رقبا استفاده می‌شود اما نشانه جغرافیایی نشان‌دهنده تولید شدن یک محصول در منطقه مکانی خاص داشته و همه تولیدکنندگانی که در آن منطقه فعالیت دارند، می‌توانند از آن استفاده کنند.

نشان جغرافیایی چه کاربردی دارد؟

نشان جغرافیایی می‌تواند هم برای تولیدکننده و هم مصرف‌کننده دارای فواید بسیار زیادی باشد. مهم‌ترین کاربرد نشان جغرافیایی برای مصرف‌کنندگان این است که می‌توانند به منشا تولید محصول پی برده و به این صورت از مرغوبیت و کیفیت محصول اطمینان حاصل کنند.

بهترین وکلای نشانه های جغرافیایی چگونه با اقدامات خود از یک نشانه جغرافیایی حمایت خواهند کرد؟

وکلا می‌توانند با کمک گرفتن از قوانینی که در رابطه با حمایت از نشانه های جغرافیایی وجود دارد، از آنها در برابر سو استفاده‌های احتمالی حمایت کنند.

آیا امکان استرداد اظهارنامه ثبت نشان مبدا جغرافیایی وجود دارد؟

متقاضی یا یک وکیل خوب که نماینده قانونی متقاضی است در هر زمان قبل از ثبت نشان مبدا جغرافیایی می‌تواند ضمن درخواست کتبی به مرجع ثبت، اظهارنامه خود را نیز ارائه کند. بهتر است بدانید که در صورت استرداد اظهارنامه هزینه‌های پرداختی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.