لیست بهترین وکلای وکیل ارث ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-ارث-ایران

وکیل ارث

وکیل ارث به وکیل دادگستری اطلاق می‌شود که نسبت به تمام قوانین حوزه حقوقی و کیفری اطلاعات و دانش جامع و کاملی دارد. با این حال وکیل حقوقی فعال در امور ارث به طور تخصصی در حوزه قوانین مدنی و مباحث مربوط به ارث و مصادیق مربوط به آن که بسیار گسترده و پیچیده نیز هستند، فعالیت می‌کند. مسائل مربوط به ارث امروزه در جامعه ما به یک موضوع بسیار فراگیر تبدیل شده است و اغلب دعاوی خانوادگی را بحث ارث تشکیل می‌دهد. خانواده‌هایی که معمولاً بر سر مسائل مربوط به ارث بایکدیگر دچار اختلاف می‌شوند، در اغلب موارد نمی‌دانند که در کدام طبقه ارث قرار می‌گیرند و چه کسانی حاجب آن‌ها برای دریافت این اموال هستند. بنابراین مراجعه به وکیل خوب و باتجربه در زمینه ارث می‌تواند بهترین اقدام برای افرادی باشد که در خصوص تقسیم ترکه به مشکل خورده‌اند و خواهان این هستند که در کمترین زمان به نتیجه مثبت دست پیدا کرده و مشکلات و اختلافاتشان حل شود.

وظایف وکیل فعال در امور ارث

وکیل فعال در دعاوی ارث وظیفه دارد تا همه اقدامات لازم جهت انجام انحصار وراثت را به خصوص در مواردی که همراه با ابهامات است، به درستی انجام دهد. در ادامه این بخش به معرفی وظایف وکلای فعال در زمینه ارثیه می‌پردازیم.

1.    وکلای ارثیه وظیقه دارند تا در جهت جلوگیری از تضییع حقوق ورثه و همچنین ممانعت از رسیدن ضرر و زیان به آن‌ها فعالیت کند.

2.    وکلای ارثیه باید به طور مثبت در جهت تسهیل روند انحصار وراثت عمل کنند.

3.    از وظایف وکیل ارث می‌توان به حل و فصل دعاوی مربوط به مسائل ارثیه نیز اشاره کرد.

4.    پیگیری امور انحصار وراثت و انجام مراحل لازم جهت صدور گواهی انحصار وراثت، نیز از جمله وظایف تعیین شده برای وکلای فعال در این زمینه محسوب می‌شود.

موانع ارث

در صورتی که مشکل و سوال افراد در رابطه با موانع ارث است، می‌توانند به راحتی و از طریق دریافت خدمات مشاوره وکیل این مشکلات را رفع کنند. توجه داشته باشید که به طور کلی موانع ارث به دو دسته تقسیم می‌شوند، در ادامه این بخش به معرفی موانع ارث می‌پردازیم.

1.    موانع مطلق ارث.

2.    موانع همراه با کاهش سهم الارث دیگری.

ارث چیست و به چه دعاوی؛ دعاوی ارث گفته می‌شود؟

طبق قانون مدنی ایران؛ ارث مال و اموال یا حقی است که بعد از فوت شخصی به بازماندگان وی می‌رسد. گاهی در دعاوی ارث‌ومیراث، به ارث ما تَرَک یعنی آنچه که از فرد به‌جامانده گفته‌شده و وراث پس از پرداخت دیون متوفی می‌توانند هر آنچه باقی می‌ماند را به‌عنوان سهم‌الارث بین خود تقسیم کنند. اگر در وصیت‌نامه متوفی شک و شبهه‌ای وجود داشته باشد یا وراث بر سر تقسیم ارث‌ومیراث با یکدیگر اختلاف داشته باشند، گره این مسئله فقط به دست بهترین وکلای ارث ایران بازخواهد شد.

مزیت حضور بهترین وکلای ارث ایران در دعاوی ارث‌ومیراث

وکلای ارث افرادی هستند که آگاهی کاملی در رابطه با قوانین امور حسبی و طبقات مختلف ارث، میزان سهم‌الارث هر یک از ورثه، نحوه تقسیم ارث، شرایط محرومیت از ارث، نحوه تقسیم ارث مادر، ارث فرزندخوانده، ارث زن از شوهر، مهروموم ترکه، تصفیه ترکه و موارد دیگر مرتبط با ارث داشته و می‌توانند به وراث کمک کنند. حضور بهترین وکلا ارث ایران در دعاوی این حوزه می‌تواند فرآیند رسیدگی را بسیار کوتاه‌تر کرده و از هرگونه ناحقی‌های احتمالی بابت تقسیم‌بندی ناعادلانه ارث جلوگیری کند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای ارث ایران

شناسه : 464

آیا محروم کردن از ارث اعتبار قانونی داد؟

خیر، طبق قانون مدنی شخص نمی‌تواند به‌موجب وصیت‌نامه ورثه خود را از ارث محروم کند و محرومیت از ارث فاقد اعتبار قانونی است.

قبل از تقسیم ترکه متوفی چه دیونی باید توسط ورثه او پرداخت شود؟

مطابق ماده ۸۶۹ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، قبل از آن که ترکه متوفی بین وراث تقسیم شود، دیون متوفی باید پرداخت شود. این دیون شامل، هزینه کفن میت، دیون و واجبات مالی شخص متوفی و هر آنچه که در وصیت‌نامه میت ذکر شده است تا ثلث ترکه بدون اذن وراث و مازاد بر ثلث ترکه با اذن وراث، است.

اگر فرد ایرانی که در کشور دیگری زندگی می‌کند، فوت کند، نحوه تقسیم ارثیه وی برحسب قانون کدام کشور انجام می‌شود؟

درصورتی‌که فرد ایرانی در کشور دیگری زندگی کند و حتی اقامت آن کشور را هم داشته باشد، پس از مرگ وی، ارث طبق قانون مدنی ایران تقسیم خواهد شد.

هزینه وکیل ارث چگونه تعیین می‌شود؟

تعیین میزان حق‌الوکاله وکیل در هر پرونده‌ای متناسب با پیچیدگی و جزئیاتی که پرونده دارد، تعیین می‌شود.

آیا پس از مرگ فرد، پرداخت دیون وی به وراث منتقل می‌شود؟

خیر طبق قانون و نظر بهترین وکلای ارث ایران، پس از مرگ فرد دیون وی از محل دارایی‌های خود شخص فوت‌شده پرداخت‌شده و به وراث منتقل نخواهد شد.

آیا وکلای فعال در زمینه ارث در مورد این که چه افرادی حاجب ندارند، اطلاعات کافی دارد؟

وکیلی که پایه یک دادگستری داشته باشد، می‌داند مطابق با قوانین مدنی جمهوری اسلامی ایران، پدر و مادر، فرزندان دختر و پسر و زوجین حاجب ندارند. وکیل ارثیه علاوه بر این موضوع به طور تخصصی در زمینه امورات مربوط به ارثیه فعالیت می‌کند.

بهترین وکیل متخصص در دعاوی

وکیل متخصص را در موضوع مورد نظر پیدا کنید

لیست بهترین وکلای وکیل ارث ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.