لیست بهترین وکلای نسق حق زارعانه ایران

لیست-بهترین-وکلای-نسق-حق-زارعانه-ایران

مدارك و منضمات مورد نياز جهت طرح دعوای مطالبه بهای نسق حق زارعانه

1.    تصویر مصدق سند عادي.

2.    كارت ملي به منظور احراز هويت و كارت عابر بانك جهت پرداخت هزينه‌ي دادرسي.

علاوه بر این دو مورد ممکن است وکیل دادگستری که پرونده دعاوی حق نسق را برعهده داشته و به عنوان وکیل نسق حق زارعانه فعالیت می‌کند، مطابق با قوانین جمهوری اسلامی موارد دیگری را نیز به دادگاه ارائه کند. از جمله این موارد می‌توان به استماع شهادت شهود و مطلعين، جلب نظر کارشناس، درخواست استعلام، شماره پرونده استنادي، تحقیقات محلی، معاینه محلی، اتیان سوگند و ساير دلايل و مستندات اشاره کرد.

قوانین و تبصره‌های موجود در حوزه حق نسق زارعانه

حق زارعانه اولین بار با تصویب ماده‌ی ۳۱ آئین‌نامه قانون ثبت‌ اسناد ‎املاک مصوب سال ۱۳۱۷ وارد مقررات و قوانین جمهوری اسلامی ایران شد. توجه داشته باشید که در زمان تصویب و اجرای قانون اصلاحات ارضی حق زارعانه مبنای تقسیم زمین بین افراد صاحب نسق قرار گرفت.

در حقیقت باید اصلاحات ارضی را ظهور رسمی حق زارعانه دانست. با تعلق زمين به افراد صاحب نسق بر اساس حق نسق، اهمیت حق زارعانه برای زارعین و همچنین مالکان ‎افزایش یافت. به‌ طوری‌ که مالکان، زارعین را به‌ اجبار به دفاتر اسناد رسمی می‌بردند و حق ریشه آن‌ها را خریداری می‌کردند.

قانون‌گذار نیز به تبعیت از عرف و عادت ناظر بر رابطه حقوقی مالک و زارع، اقدام به جعل مقرراتی کرده که موجبات ورود قوانین به نام حق زارعانه به سیستم حقوقی جمهوری اسلامی ایران را فراهم کرد. قانون‌گذار مطابق با عرف زراعی رفتار کرده و حق زارعانه را به ‌طور کامل در مصوبات خود وارد نکرده است، بلکه با بیان موضوع، حکم قانون را به ‌صراحت به عرف رایج معطوف نمود. جالب است بدانید که قانون‌گذار به این طریق ارزش و اعتبار قانون را به عرف زراعی و حق زارعانه بخشید.

مرجع صالح برای رسیدگی به نسق حق زارعانه

حق زارعانه از حقوق مالی و معنوی زارع محسوب می‌شود، به همین دلیل نمی‌توان آن را غیر منقول تلقی کرد. در واقع با انتزاع يد زارع از ملک مزروعی، وی دیگر حق عینی بر ملک ندارد. از مهم‌ترین وظایف وکیل حقوقی که به عنوان وکیل نسق حق زارعانه فعالیت می‌کند، ثبت دادخواست مطالبه‌ی بهای نسق زارعانه است. ثبت دادخواست باید در محل اقامت خوانده و یا دادگاهی که عقد در حوزه‌ی آن انجام شده است، یا تعهد باید در آنجا واقع شود، مطرح شود.

به فرایند آباد کردن زمین‌های کشاورزی «نسق» گفته می‌شود. در شرایطی که مالک زمین، حقوق زراعت کشاورز را به او ندهد، کشاورز می‌تواند از او شکایت کند. طبق قانون اصلاحات ارضی، حق زارعانه عبارت است از «حق ریشه و بهای شخم و کود و ارزش زحماتی که زارع برای آباد کردن زمین متحمل شده است.» در چنین شرایطی، زارع با کمک یک وکیل نسق حق زارعانه برای دریافت حقوق خود نسبت به شکایت از مالک اقدام می‌کند.

کار وکیل نسق حق زارعانه ایران چیست؟

یک وکیل نسق حق زارعانه شخصی است که با ارائه مشاوره و راهنمایی‌های قانونی برای کشاورزان، دامداران و مشاغل کشاورزی به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند از حقوق خود محافظت کنند.

علاوه بر این، یک وکیل متخصص در حوزه نسق حق زارعانه با تسلط بر سیستم حقوقی و آگاهی بر قوانین حوزه کشاورزی، به موکل خود کمک می‌کند تا در مورد اجاره نامه‌ها و سایر قراردادهایی که کشاورزان را قادر می سازد زمین های خود را به طور پایدار کشت کنند و در عین حال رعایت مقررات را حفظ کنند، کمک کند.

یکی دیگر از وظایف ضروری یک وکیل کشاورزی، ارائه مشاوره در سراسر معاملات مربوط به تجهیزات کشاورزی است.

ویژگی‌های وکیل نسق حق زارعانه ایران

یک وکیل حرفه‌ای در حوزه نسق حق زارعانه ایران شخصی است که اشراف کاملی نسبت به سیستم حقوقی کشور و قوانین زراعت دارد. علاوه بر این، باید ضمن داشتن مهارت‌های بالا در مذاکره با موکل و سیستم قضائی کشور، بتواند هم راهنمایی‌های ارزشمندی را به موکل خود ارائه دهد و هم در مذاکره با دادگاه از حقوق موکل خود محافظت کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های وکیل نسق حق زارعانه، تجربه بالا برای وکالت در این حوزه و به‌روز بودن است.

بهترین وکیل نسق حق زارعانه ایران در وکالت آنلاین

در بسیاری از مواقع، افراد زمین خود را به‌دست کشاورزان کاربلد می‌سپارند تا در زمین آن‌ها به کشت و زرع بپردازند. چنانچه در پایان کار، زارع حقوق خود را دریافت نکند، می‌تواند نسبت به دریافت حقوق خود از مالک زمین شکایت کند. در همین راستا، کمک گرفتن از یک وکیل متخصص در حوزه نسق حق زارعانه بسیار مهم است؛ زیرا نحوه تنظیم شکایت‌های حقوقی و حضور موثر در دادگاه به تجربه و مهارت خاصی نیاز دارد که فقط از عهده وکلای مجرب و ماهر برمی‌آید.

برای پاسخ به این دغدغه، ما در وکالت آنلاین لیستی از بهترین وکلای نسق حق زارعانه ایران را در اختیار شما قرار داده‌ایم. با توجه به مهارت و تخصص بالای این افراد در سیستم حقوقی و به‌ویژه پرونده‌های مربوط به زراعت و کشاورزی، شما با آرامش خاطر می‌توانید از هر یک از آن‌ها کمک بگیرید.

شناسه : 1671

ماهیت حقوقی حق نسق زارعانه چگونه است؟

‏حق زارعانه در دسته حقوق مالی قرار می‌گیرد و دارای ارزش اقتصادی است.

نقل‌وانتقال حق زارعانه و نسق حق زارعانه چگونه انجام می‌شود؟

از آنجایی که حق زارعانه جزو حقوق انتقال‌پذیر به شمار می‌آید، در نتیجه قابل ‌انتقال به زارع دیگر و مالک زمین نیز است. ثبت معاملات مربوط به انتقال حق زارعانه اختیاری است و نه اجباری. مهم‌تر از همه اینکه حق زارعانه پس از مرگ صاحب حق به‌ طور قهری به ورثه منتقل می‌شود. علاوه بر این در انتقال حق زارعانه رضایت مالک شرط نیست مگر اینکه طرفین در قرار دادی که نوشتند این موضوع را تصریح کرده باشند.‎

تأمین و توقیف حق زارعانه و نسق حق زراعی چگونه است؟

اشخاص می‌توانند از طریق محاکم و اجرای ثبت، نسبت به تأمین و ‎توقیف حق زارعانه و یا نسق حق زارعانه اقدام ‎کنند. توجه داشته باشید اکثر دعاوی این حوزه در خصوص همین موارد ساده هستند، از این رو بهترین و مهم‌ترین اقدام مراجعه به یک وکیل خوب و استفاده از خدمات مشاوره وکیل است.

لیست بهترین وکلای نسق حق زارعانه ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.