×

لیست بهترین وکلای تسهیلات بانکی در قالب فروش اقساطی ایران

لیست-بهترین-وکلای-تسهیلات-بانکی-در-قالب-فروش-اقساطی-ایران

شناسه : 1489

تسهیلات بانکی در قالب فروش اقساطی

فروش اقساطی در واقع بیعی است که بهاء و ثمن معامله به جای آنکه نقدی دریافت شود ، تمام یا قسمتی از آن به اقساط مساوی یا غیر مساوی از خریدار دریافت می شود . بیع نیز بر اساس ماده ۳۳۸ قانون مدنی ایران عبارتست از تملیک عین به عوض معلوم.

در ایران بانک ‌ها می‌توانند به منظور ایجاد تسهیلات لازم برای استفاده در امور تولیدی و خدماتی، کالاهای زیر را تهیه و از طریق فروش اقساطی در اختیار متقاضیان قرار دهند.

الف ـ مواد اولیه و لوازم یدکی

ب ـ اموال منقول نظیر وسایل، ماشین آلات و تأسیسات

 ج ـ مسکن

روش کار بانک‌ها در فروش اقساطی به این صورت است که مشتری تقاضای خود را به کالای مشخص با بیان نوع و مقدار و معرفی تولیدکننده یا فروشنده اظهار داشته، متعهد می‌شود که در صورت فراهم نمودن بانک، آن را از بانک خریداری کند.

بانک نیز با بررسی تقاضا، کالای مورد نظر را خریداری کرده، با احتساب سود بانک متناسب با مدت بازپرداخت، به صورت اقساطی به مشتری می‌فروشد.

ویژگیهای تسهیلات بانکی در قالب فروش اقساطی

۱- فرو اقساطی عقدی است لازم و تابع احکام و مقررات مربوط به عقود لازم و آئین نامه اجرایی اسناد رسمی می باشد.

۲- در معاملات فروش اقساطی تمدید سررسید قرارداد و یا تغییر شرایط نحوه بازپرداخت مجاز نبوده و اقساط مقرر می باید طبق قرارداد و در موعد مقرر وصول شود.

۳- بانک مجاز به خرید کالا بدون وجود متقاضی و تعهد او نبوده و باید بلافاصله پس از خرید اموال خریداری شده در اختیار متقاضی قرار گیرد تا نقش اصلی بانک به عنوان واسطه وجوه محفوظ بماند.

۴- در صورتیکه خریدار قبل از سررسیدهای مقرر مبادرت به واریز و تسویه بدهی خود نماید، معادل ۹۸ درصد سود زمان باقیمانده تسهیلات مزبور متناسب با زمان باقیمانده از تسویه تا سررسید تسهیلات به حساب مشتری منظور خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر از یک وکیل بانکی معتبر کمک بگیرید.

در موارد استثنا چنانچه مشتری قسمتی از بدهی خود را زودتر از موعد مقرر پرداخت نماید با اخذ مجوز از مدیریت اعتبارات می تواند شامل تخفیف زودپرداخت گردد.

۵- در فروش اقساطی مالکیت کلا بلافاصله پس از قرارداد به خریدار انتقال می یابد.

۶- بانک می باید ترتیبی اتخاذ نماید تا عنداللزوم اموال موضوع فروش اقساطی در طول مدت اجرای قراردادهای مربوطه به میزان ارزش کالا به نفع بانک بیمه شود.

در صورتیکه مشتری دارای وثیقه ملکی باشد مشروط به تعهد کتبی تسهیلات گیرنده مبنی بر پذیرش کلیه مسئولیتهای ناشی از عدم بیمه کالا، می توان از بیمه نمودن کالای خریداری شده صرف نظر نمود. لکن بیمه نمودن وثیقه غیرمنقول به ارزش اعیانی الزامی می باشد.

۷- بانکها موظفند به منظور وصول تسهیلات اعطایی تضمینات لازم و کافی برابر موارد مندرج در سرفصل وثائق و تضمینات را از مشتری اخذ نمایند.

لیست بهترین وکلای تسهیلات بانکی در قالب فروش اقساطی ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.