جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122546782 در تماس باشید.

سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام و خسته نباشید.آیا افراد ارمنی که کافر حربی هم نیستند و همزیستی مسالمت آمیز دارند باز هم با وجود وارث مسلمان ارث نمیبرند؟هر چند بسیار نزدیک به متوفی باشد؟

2پاسخ

با سلام در کتب فقهی و حقوقی کافر به کسی گفته می شود که منکر خدا یا نبوت پیغمبر اسلام یا یکی از ضروریات دین باشد . بنابر این تعریف ، هر شخص غیر مسلمانی کافر می باشد وبنا بر ماده 881 قانون مدنی ، هرگاه در بین خویشاوندان متوفی شخص یا اشخاصی مسلمان و کسان دیگر کافر ( غیر مسلمان) باشند ، ترکه متوفی ( اموال باقی مانده از متوفی) به وارت مسلمان داده می شود و خویشاوندان کافر از آن محروم می شوند. ملاک در اینجا مسلمان بودن و مسلمان نبودن است و مسئله ی خویشاوند نزدیک بودن اهمیت ندارد. موفق باشید.

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 67111853