لیست بهترین وکلای وکیل طلاق ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-طلاق-ایران

وکیل متخصص طلاق

در امورات حقوقی، کلمه وکالت، به قراردادی اشاره دارد که به واسطه‌ی آن فردی، فرد دیگری را برای انجام یک کار خاص نایب خود می‌کند. وکیل طلاق نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به وکالت از یکی از طرفین دعاوی به امورات مربوط به طلاق می‌پردازد. به طور معمول خانواده‌ها از وکیل حقوقی فعال در زمینه طلاق برای انجام امورات خانوادگی خود مانند طلاق، نفقه، حضانت، مهریه و غیره کمک می‌گیرند. در حقیقت از آنجایی که یک وکیل دادگستری فعال در زمینه طلاق، دارای پروانه وکالت نیز است، در نتیجه می‌تواند به صورت تخصصی در دعاوی خانوادگی به نیابت از موکلشان در دادگاه حضور یافته و از حق موکلین خود دفاع کنند.

وظیفه‌ وکیل فعال در زمینه طلاق

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، یک وکیل حاذق در زمینه طلاق، یک وکیل خوب و باتجربه است که در فرآیند و حل شدن پرونده‌ی طلاق به موکل خود کمک کرده و کارهای قانونی لازم را با توجه به تبصره‌ها و قوانین حاکم در کشور انجام می‌دهد. افراد می‌توانند با کمک گرفتن از خدمات وکیل مشاوره درجه یک، به فرآیند طلاق خود سرعت ببخشند. در اغلب موارد، وکلای طلاق، علاوه بر پیگیری پرونده طلاق موکلین خود، می‌توانند سایر مسائل مانند، مسائل حقوق مالی موکل یا حضانت فرزندان را نیز پیگیری کنند.

در چه شرایطی زن می‌تواند دادخواست طلاق داده و از وکلای طلاق طلب کمک کند؟

مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایرانی، زنان حقی در طلاق نداشته و این مرد است که می‌تواند حتی به صورت یک‌ طرفه اقدام جدایی و طلاق کند. با این حال در برخی موارد و در صورت بروز شرایطی، قانون این امکان را به زنان داده‌ است تا درخواست طلاق را به کمک وکیل طلاق به دادگاه ارائه کنند. در ادامه این بخش به معرفی این شرایط می‌پردازیم.

1.    زمانی که زن مورد آزار و کتک از جانب مرد قرار بگیرد، می‌تواند طلاق بگیرد.

2.    در صورتی که مرد بیش از ۶ ماه به زن نفقه نپردازد، زن می‌تواند درخواست طلاق خود را به دادگاه ارائه کند.

3.    امتناع مرد از اعمال زناشویی با زن ، از جمله مواردی است که زن می‌تواند درخواست طلاق کند.

4.    زن زمانی می‌تواند در خواست طلاق بکند که مرد دچار اعتیاد شدید باشد.

5.    زمانی که مرد مبتلا به یک بیماری لاعلاج باشد، زن می‌تواند درخواست طلاق خود را به دادگاه ارائه کند.

6.    اگر مرد خانه را به مدت زمان طولانی ترک کند، زن می‌تواند اقدام به طلاق کند.

وکیل طلاق: مراحل طلاق را آگاهانه سپری کنید

طلاق، یکی از چالش برانگیزترین پرونده های دادگاه های خانواده است. طلاق بدون جنگ مالی و قانونی آرزوی هر زوجی است که ازدواج ناموفقی را تجربه کرده اند. کلید پیروزی در پرونده طلاق و سپری کردن مراحل آن با آگاهی، در دستان یک وکیل طلاق حرفه ای و کاربلد است.

یک وکیل طلاق خوب می تواند یک پرونده پیچیده، پر از سردرگمی، چالش و ماجراهای مختلف را آگاهانه پیش ببرد، قدم به قدم چالش های آن را برطرف کند و موکل خود را به اهدافش برساند.

چرا باید هزینه وکیل طلاق را بپردازید و از او کمک بگیرید؟

شاید کمک گرفته از یک وکیل طلاق یک هزینه اضافی است اما توصیه می شود در ازای هزینه وکیل طلاق، آرامش و پیروزی نهایی را برای خود تضمین کنید. روند طلاق تنش های بسیاری دارد و از نظر روانی افراد را تحت تاثیر منفی قرار می دهد. با وجود یک وکیل طلاق ماهر، حتی نیازی به حضور شما در دادگاه نخواهد بود و می توانید این بخش دردآور از زندگی را با کمترین استرس پشت سر بگذارید.

روند طلاق و به طور کلی امور دادگاهی افراد درگیر در دعاوی را در معرض کوهی از کاغذبازی ها و فرم های اداری قرار می دهد. یکی از مهم ترین چالش هایی که ایجاد می شود آماده کردن فرم ها و جمع آوری و ارائه اطلاعات صحیح و دقیق به دادگاه است.

همه این مراحل بدون دانش حقوقی و تجربه حضور در دادگاه های خانواده امکان پذیر نخواهد بود و شانس شما را برای پذیرش دلایل تقاضا توسط قاضی کاهش می دهد. بنابراین  اگر هزینه وکیل طلاق را متقبل نشوید، در نهایت باید شکست در پرونده را بپذیرید.

وکیل طلاق مفهوم دقیق تری از پیروزی برای شما تعریف می کند

زمانی که روند طلاق شروع می شود تنها چیزی که می خواهید "پیروزی" در پرونده است. اما این پیروزی چیست؟ دریافت تمامی حقوق مادی و معنوی خود؟ یا دریافت حضانت فرزند؟

هنگامی که در جریان پرونده طلاق قرار می گیرید با گذشت زمان برخی موارد برای شما اولویت پیدا می کند و برخی از خواسته های شما به خواسته هایی تبدیل می شود که حتما می خواهید به آن ها برسید. این همان مفهوم جدید از پیروزی است که وکیل خانواده یا همان وکیل طلاق برای شما تعریف می کند.

آگاه سازی نسبت به واقعیت های پرونده مهم ترین وظیفه وکیل طلاق نسبت به شما می باشد و بر اساس واقعیت های پرونده است که باید خواسته های خود را اولویت بندی کرده و بر خواسته هایی متمرکز شوید که "حتما" می خواهید به آن ها برسید.

شناسه : 708

آیا استفاده از وکیل، در فرآیند طلاق ضروری است؟

به طور کلی برای تمامی دادخواست‌ها و اقدامات قانونی، حقوقی و غیره، خود فرد نیز می‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد. این در حالی است که استفاده از وکیل می‌تواند در کیفیت و سرعت انجام کار تاثیر زیادی بگذارد.

اگر طلاق از طرف زن انجام بگیرد، شرط نصف شدن اموال چه می‌شود؟

در صورت طرح دعوی طلاق از جانب زن، امکان گرفتن نصف اموال توسط زن وجود نخواهد داشت.

وکیل در روند پرونده طلاق چه نقشی دارد؟

وکیل فعال در امور طلاق به دلیل تخصص و تجربه‌ای که در پرونده‌های طلاق و مهریه دارد، می‌تواند بهترین راهکارها را برای موفقیت پرونده پیشنهاد کرده و انجام دهد.

لیست بهترین وکلای وکیل طلاق ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.