×

لیست بهترین وکلای مشاوره قراردادهای فناوری اطلاعات ایران

لیست-بهترین-وکلای-مشاوره-قراردادهای-فناوری-اطلاعات-ایران

شناسه : 1585

فناوری اطلاعات یا حوزه IT چیست؟

IT یا information technology به معنی فناوری اطلاعات است، حوزه گسترده فناوری اطلاعات شامل مسائلی از جمله استفاده از سخت افزارها و نرم افزارهای کامپیوتری برای دخیره سازی، انتقال و یا به اشتراک گذاری اطلاعات را در بر می‌گیرد. با پیشرفت تکنولوژی استفاده و بهبود سیستم‌های آی تی اهمیت فراوانی پیدا کرده است.

فناوری اطلاعات یا حوزه IT چیست؟

IT یا information technology به معنی فناوری اطلاعات است، حوزه گسترده فناوری اطلاعات شامل مسائلی از جمله استفاده از سخت افزارها و نرم افزارهای کامپیوتری برای دخیره سازی، انتقال و یا به اشتراک گذاری اطلاعات را در بر می‌گیرد. با پیشرفت تکنولوژی استفاده و بهبود سیستم‌های آی تی اهمیت فراوانی پیدا کرده است.

استفاده از فناوری‌های حوزه آی تی در شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌های مختلف اهمیت زیادی دارد، این سیستم‌ها کار و فعالیت شرکت را بهبود بخشیده و استفاده درست و دقیق از آن ها پیشرفت چشم گیری در شرکت یا سازمان ایجاد می‌کند. شخصی که می‌تواند سیستم‌های نرم افزاری و سخت افزاری شرکت‌ها را در وهله اول نصب کرده و در وهله دوم آن ها را بهبود ببخشد کارشناس IT  است.

قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات چیست؟

اگر بخواهیم نمونه قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات را تعریف کنیم، می‌توانیم بگوییم که این قرارداد یک سند حقوقی است که در آن، مشخصات طرفین، تعهدات، تاریخ شروع و پایان، مبلغ قرارداد و سایر مواردی که دارای اهمیت باشند، مانند حفظ مالکیت معنوی نوشته می‌شود. به یاد داشته باشید به محض امضا، قرارداد به صورت کامل برای هر دو طرف لازم الاجرا است.

نمونه قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات با امضای طرفین یا نمایندگان آن‌ها رسمیت و اعتبار پیدا می‌کند. نمونه قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات باید به طور کامل مطابق با سرفصل‌ها و مواردی تنظیم شود که عرفا و به طور قانونی، نزد مراجع قضایی پذیرفته شده است. ضمن اینکه حتما شروط قوانین کار و آیین نامه خدمات مشاوره نیز باید رعایت شود.

تعهدات در قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات

در این قسمت از نمونه قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات افراد تعیین می‌کنند که در مقابل امضای قرارداد چه چیزی را از طرف مقابل مطالبه می‌کنند. توجه کنید حتما شخصی که قرارداد را امضا می‌کند باید این تعهدات را انجام دهد نه شخص دیگر؛ برای مثال اگر کارفرما طراحی نرم افزاری برای حضور و غیاب کارکنان را از شخص مشاور درخواست می‌کند، حتما همان شخص باید آن را انجام دهد و نه شخص دیگر.

تعهدات مشاور در قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات

فردی که به عنوان مشاور، نمونه قرارداد فناوری اطلاعات را امضا می‌کند، متعهد به انجام اموری می‌شود که کارفرما از او خواسته است. به بیان دقیقتر او موظف است وظایف خود را به طور دقیق، متناسب با آنچه که مد نظر کارفرما است، در بازه زمانی مشخص انجام دهد. اگر کارفرما از مشاور، طراحی نرم افزاری را درخواست می‌کند که برای اسناد مهم و محرمانه شرکت کارایی دارد، در این صورت مشاور متعهد است که حتما محرمانگی اسناد شرکت را حفظ کند و بعد از خاتمه قرارداد و طی آن، اسناد و اطلاعات شرکت را بازگو نکند.

حفظ حقوق مالکیت معنوی شرکت نیز از جمله تعهدات مشاور است. برای درک این نکته فرض کنید که کارفرما از مشاور خواسته است برای حضور و غیاب کارمندان برنامه‌ای را طراحی کند که از طریق پیامک به اطلاع مدیریت برسد. مشاور باید در نمونه قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات تعهد کند که برنامه را به اسم شرکت طراحی کند و بعدا نیز مدعی حقی بر مالکیت معنوی نرم افزار تولیدی نباشد.

از جمله تعهدات دیگر مشاور می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

•    حضور به موقع در محل کار

•    تعهد به ارزیابی نرم افزار طراحی شده و رفع اختلالات آن

•    برآورد هزینه طراحی نرم‌افزار و اعلام آن به فرد مربوطه

•    ارائه نظرات جهت بهبود فضای نرم‌افزارهای شرکت

وظایف مشاور قراردادهای فناوری اطلاعات:

تهیه و تنظیم قراردادهای تخصصی (حوزه صنعت ICT- قرارداد های فناوری اطلاعات و ارتباطات و تجارت الکترونیک) :

تهیه و تنظیم، نظارت و کنترل حقوقی انواع قرارداد های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)

تدوین متون حقوقی قراردادهای فناوری اطلاعات (خرید و فروش سخت‌افزار/نرم‌افزار)

تدوین قراردادهای کسب و کارهای اینترنتی ، خرید و فروش اینترنتی، فروشگاه‌های آنلاین

تدوین قراردادهای B2B در حوزه IT

تدوین قراردادهای مشارکت و قراردادهای انتقال فناوری

تنظیم قرارداد مالی و معاملاتی (اعم از تجاری و غیرتجاری)، تنظیم قرارداد مدنی، تنظیم متون حقوقی

قراردادهای کار و استخدام پرسنل واحد فناوری اطلاعات، قراردادهای منع افشای اسرار تجاری (NDA)

تنظیم انواع قراردادهای نصب شبکه و تجهیزات

قراردادهای طراحی و تولید نرم افزار، قراردادهای خرید نرم‌افزار

قرارداد اجاره نرم‌افزار و یا مجوز بهره‌برداری از نرم‌افزار (لایسنس)

مشاوره قراردادهای فناوری اطلاعات

و سایر موضوعات

لیست بهترین وکلای مشاوره قراردادهای فناوری اطلاعات ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.