×

لیست بهترین وکلای دعوای جبران خسارت و اعتراض به ثبت ( تقاضای ابطال و الزام اداره مالکیت صنعتی به ثبت) ایران

لیست-بهترین-وکلای-دعوای-جبران-خسارت-و-اعتراض-به-ثبت-(-تقاضای-ابطال-و-الزام-اداره-مالکیت-صنعتی-به-ثبت)-ایران

شناسه : 535

بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت با توجه به تخصص خود علاوه بر انجام صفر تا صد مراحل ثبت اختراع از جانب موکل خود می‌توانند در این مسیر نیز به موکلین خود کمک کنند. از جمله وظایف و اختیارات وکیل حقوقی فعال در زمینه ثبت اختراع، همراهی در مراحل ثبت اختراع، اعتراض به تصمیم واحد ثبتی و یا در صورت لزوم مراجعه به کمیسیون ماده ۱۷۰ آیین نامه است. مهم‌ترین ویژگی وکیل دادگستری باتجربه در زمینه ثبت اختراع یا دعاوی اختراع، تخصص و آشنایی کامل وی به شرایط ثبت اختراع، و قوانین مربوط به ثبت و دعاوی اختراع است.

وظایف و ویژگی‌های بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت

بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت با توجه به تخصص خود علاوه بر انجام صفر تا صد مراحل ثبت اختراع از جانب موکل خود می‌توانند در این مسیر نیز به موکلین خود کمک کنند. از جمله وظایف و اختیارات وکیل حقوقی فعال در زمینه ثبت اختراع، همراهی در مراحل ثبت اختراع، اعتراض به تصمیم واحد ثبتی و یا در صورت لزوم مراجعه به کمیسیون ماده ۱۷۰ آیین نامه است. مهم‌ترین ویژگی وکیل دادگستری باتجربه در زمینه ثبت اختراع یا دعاوی اختراع، تخصص و آشنایی کامل وی به شرایط ثبت اختراع، و قوانین مربوط به ثبت و دعاوی اختراع است.

با توجه به اینکه هر پرونده اختراع، شرایط خاص و ویژه خود را دارد، متخصصان این حوزه توصیه می‌کنند که افراد در صورت نیاز به یک وکیل خوب و حاذق در این زمینه به عنوان اولین قدم حتماً باید به یک وکیل متخصص مراجعه کنند. در حقیقت افراد پیشنهاد می‌کنند حتی اگر شرایط اخذ وکیل وجود ندارد، حتماً از خدمات وکیل مشاوره استفاده کنند و با توضیح دقیق شرایط، مشورت‌های لازم را از وی اخذ کنند.

فرایند ثبت اختراع

چنانچه فردی ساکن ایران است و قصد ثبت اختراع خود را دارید، توصیه می‌شود تا در اولین فرصت به ثبت اختراع خود بپردازد. اختراع شما باید مطابق با اوصاف مندرج در قانون ثبت اختراعات مصوب ۱۳۸۶باشد، طرح باید واجد شرایط جدید باشد، وجود ابتکار و نوآوری در طرح مورد نظر و عدم وجود سابقه افشاء جهانی باشد.

مراحل ثبت اختراع در ایران

1.    در قدم اول متقاضی باید به سایت مرکز مالکیت معنوی که زیر نظر قوه قضائیه است مراجعه کند. سپس وارد بخش ثبت نام متقاضی شده و فرآیند ثبت نام را تکمیل کند.

2.    در قدم دوم و بعد از ثبت نام در سامانه، اظهارنامه الکترونیکی اختراع باید از سوی متقاضی تکمیل شود. در این زمان حضور بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت می‌تواند مفید باشد.

3.    در نهایت، پس از بررسی موضوع توسط کارشناسان و اظهارنظر آن‌ها در رابطه با اختراع ثبت شده، در صورت تایید و پذیرش اختراع، آگهی ثبت اختراع در روزنامه رسمی منتشر خواهد شد. در ادامه نیز به مخترع، گواهینامه ثبت اختراع اعطاء خواهد شد.

جالب است بدانید که مخترع با دریافت گواهی ثبت اختراع، می‌تواند ۲۰ سال از حق انحصاری ثبت اختراع خود استفاده کند.

دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت اختراع

دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت اختراع زمانی پیش می‌آیند که اشخاصی قصد سو استفاده از اختراع فرد دیگری را با شیوه‌های متفاوت مانند شبیه‌سازی یا نادیده گرفتن حقوق کپی‌رایت را داشته باشند و حقوق فرد مخترع را نادیده بگیرند. در این مواقع آرامش روانی فرد به‌هم‌ریخته و برای بازپس‌گیری حقوق قانونی ضایع‌شده‌اش هیچ راهی جز مراجعه به بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت برای وی وجود نخواهد داشت.

معرفی بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت

دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت اختراع جزو آن دسته دعاوی پیچیده‌ای هستند که می‌توان آن‌ها را هم در مراجع قضایی و هم در مراجع شبه قضایی پیگیری کرد. مرجع قانونی اصلی رسیدگی کننده به دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت اختراع، دادگاه‌های ویژه تهران هستند که وکلا باید برای پیگیری پرونده موکلان خود کاملاً با این مرجع و روال قانونی پیگیری امور در آن آشنایی داشته باشند. همچنین وکلا می‌توانند نسبت به نتیجه ثبت اختراع درصورتی‌که با ایرادها و دلایل بدون توجیه قانونی و منطقی مواجه شده باشند نیز اعتراض کنند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت

اگر تا مدت‌زمان 5 سال پس از زمان صدور ورقه اختراع فرد نسبت به استفاده از آن اقدامی نکند، آیا اعتراض وی در مراجع قانونی قابل‌قبول است؟

خیر طبق قانون اگر بیشتر از 5 سال از زمان دریافت ورقه ثبت اختراع گذشته باشد و از آن اختراع استفاده‌ای نشود، ورقه اختراع مخترع باطل خواهد بود و اعتراض وی نیز رد خواهد شد.

وکیل ثبت داخلی اختراع به چه کسی اطلاق می‌شود؟

مخترع، می‌تواند مراحل اشاره شده در بالا را به تنهایی در داخل کشور انجام دهد و یا مسئولیت انجام این مراحل را به یک وکیل باتجربه در این حوزه بپردازد. این در حالی است که افراد برای ثبت اختراع در حوزه بین الملل به یک وکیل ثبت بین المللی نیاز دارد.

اگر اختراعی در زمینه علمی به ثبت برسد، در چه صورت ورقه اختراع باطل‌شده و قابلیت ثبت شدن را نخواهد داشت؟

اگر اختراع صرفاً علمی بوده و قابلیت استفاده و کارایی نداشته باشد، قابلیت ثبت شدن را نخواهد داشت.

وکیل ثبت بین المللی اختراع چه وظایفی برعهده دارد؟

طبق کنوانسون پاریس و موافقتنامه pct، مخترعین می‌توانند علاوه بر حمایت داخلی و ثبت اختراع در داخل کشور خود، با انتخاب کشور مقصد، اختراع خود را به صورت بین المللی نیز ثبت کنند. در واقع مخترعین با ثبت بین المللی اختراع و طرح خود از حمایت بین المللی نیز برخوردار می‌شوند.

درصورتی‌که یک اختراع توسط چند نفر کشف شود، آن اختراع به نام چه کسی به ثبت خواهد رسید؟

طبق توضیحات بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت، درصورتی‌که یک اختراع توسط چند نفر کشف شود، فردی که زودتر از دیگران اقدام به تنظیم اظهارنامه و ثبت آن کرده باشد، می‌تواند گواهینامه ثبت اختراع را به نام خود کند.

وکیل دعاوی اختراع به چه کسی اطلاق می‌شود؟

علاوه بر ثبت اختراع، موضوع دیگری که در حوزه اختراعات حائز اهمیت است، بحث دعاوی مربوط به اختراعات است که مربوط به بعد از ثبت اختراع است. دعاوی حقوقی اختراع، منجر به صدور احکامی مانند، منع استفاده از اختراع، منع ساخت، فروش و غیره است که کمک گرفتن از بهترین وکلای دعاوی جبران خسارت و اعتراض به ثبت بسیار موثر است. توجه داشته باشید که در برخی موارد، دعوای کیفری اختراع، منجر به صدور حکم به حبس، جزای نقدی و یا امحاء محصولات حاوی اختراع می‌شود.

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.