×

لیست بهترین وکلای حق ارتفاق ایران

لیست-بهترین-وکلای-حق-ارتفاق-ایران

شناسه : 1674

حق ارتفاق، به حقی اطلاق می‌شود که به یک شخص این اجازه را می‌دهد تا از ملک فرد دیگری استفاده کند. این حق می‌تواند شامل حق ناودان و حق عبور و غیره باشد. در اکثر موارد این حق برای دو ملک نزدیک به هم بوجود می‌آید. بهتر است بدانید که این حق تنها مختص زمین است و هر شخصی که زمینی را خریداری کند و مالک آن شود، می‌تواند از این حق استفاده کند. با وجود قوانین روشن و مشخصی که در این حوزه وجود دارد، همچنان در بین افراد در حوزه حق ارتفاق دعوا و درگیری ایجاد می‌شود. از این رو کمک گرفتن از یک وکیل دادگستری که به صورت تخصصی در حوزه حق ارتفاق فعالیت می‌کند و اصطلاحاً وکیل حق ارتفاق نام دارد، بسیار کمک کننده است.

وکیل حق ارتفاق

حق ارتفاق، به حقی اطلاق می‌شود که به یک شخص این اجازه را می‌دهد تا از ملک فرد دیگری استفاده کند. این حق می‌تواند شامل حق ناودان و حق عبور و غیره باشد. در اکثر موارد این حق برای دو ملک نزدیک به هم بوجود می‌آید. بهتر است بدانید که این حق تنها مختص زمین است و هر شخصی که زمینی را خریداری کند و مالک آن شود، می‌تواند از این حق استفاده کند. با وجود قوانین روشن و مشخصی که در این حوزه وجود دارد، همچنان در بین افراد در حوزه حق ارتفاق دعوا و درگیری ایجاد می‌شود. از این رو کمک گرفتن از یک وکیل دادگستری که به صورت تخصصی در حوزه حق ارتفاق فعالیت می‌کند و اصطلاحاً وکیل حق ارتفاق نام دارد، بسیار کمک کننده است.

همانطور که اشاره کردیم حق ارتفاق، مدت زمان مشخصی نداشته و مالک می‌تواند به دیگران به صورت محدود اجازه استفاده از آن را بدهد. بهتر است بدانید، زمانی که ملکی مشاع باشد، هر مالک به صورت جداگانه می‌تواند از حق ارتفاق استفاده کند. با این حال و با وجود تفاسیر مختلفی که در مورد حق ارتفاق وجود دارد، همچنان در دادگاه‌ها موارد اختلاف دعاوی در این زمینه دیده می‌شود. وکیل فعال در زمینه حق ارتفاق یک وکیل حقوقی دارای پروانه وکالت است که به قوانین این حوزه اشراف کامل داشته و در این حوزه تجربه کسب کرده است.

ویژگی‌های حق ارتفاق

1.    حق غیرمنقول ذاتی، حقی است که صرفاً به ملک غیر منقول ذاتی اختصاص داشته و غیرقابل تقسیم است.

2.    در ملکی که مشاع محسوب می‌شود، تمامی شرکا حق بهره‌برداری از آن را به نحوی یکسان داشته و کسی نمی‌تواند به نسبت سهم فردی که از ساختمان یا ملک دارد، از ملک مورد نظر بهره‌برداری کند.

3.    اگر حق ارتفاق از نوع طبیعی باشد و به واسطه موقعیت زمین به وجود آمده باشد و نه قراردادی یا تبعی، دائمی خواهد بود.

4.    اگر حق ارتفاق، از نوع طبیعی باشد، به واسطه به ارث رسیدن زمین یا انتقال ملک، منتقل می‌شود.

نحوه اثبات حق ارتفاق

روش‌های اثبات مالکیت یک ملک در قانون مدنی به صورت روشنی مشخص شده‌ است، بنابراین، یک فرد برای اثبات مالکیت خود بر حق ارتفاق یا هر حق دیگری، باید از روش‌های مندرج در قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران استفاده کند. این قوانین شامل استفاده از سند مالکیت، قرارداد، اقرار، شهادت شاهدان و هر مدرک دیگری است که از نظر دادگاه و قانون بتواند ادعای فرد را ثابت کند.

زمانی که یک فرد مدعی این حق است، می‌تواند با کمک گرفتن از یک وکیل چیره دست از حق خود دفاع کند. وکیل حق ارتفاق باید مالکیت موکل خود را بر حق ارتفاق، ثابت کند. به این منظور یک وکیل خوب و حاذق باید از سند مالکیت ملکی که دارای این حق است، قرارداد یا عقد منعقد شده که به واسطه آن، این حق به مالک داده شده، شهادت شاهدان، اقرار طرف منکر این حق یا هر مدرک مثبت دیگری، کمک بگیرد.

انواع حق ارتفاق کدام اند؟

1.    حق ارتفاق طبیعی

2.    حق ارتفاق قراردادی

3.    حق ارتفاق قراردادی

4.    حق ارتفاق تبعی

بنابر سیستم حقوقی جمهوری اسلامی ایران، افراد تا زمانی که حق دیگری ضایع نشود می‌توانند در اموال خود تصرف داشته باشند. به همین خاطر فرد می‌تواند ملک خود را به هر شخصی که بخواهد واگذار کند. بنابر ماده ۹۳ قانون مدنی، «ارتفاق، حقی است برای شخص، در ملک دیگری». مانند شرکت های خدمات شهری که می‌توانند برای نصب خطوط برق یا زیرساخت های دیگر از زمین‌های خصوصی استفاده کنند.

هنگامی که حقوق مالک یا سایر افراد رعایت نشود وجود یک وکیل متخصص در حوزه حق ارتفاق می‌تواند به تسهیل روند رسیدگی به حقوق تاثیر مثبتی داشته باشد. در واقع با توجه به اینکه حقوق ارتفاق یک حوزه پیچیده و در سیستم حقوقی دائماً در حال تحول است، مهم است که از یک وکیل ارتفاق با تجربه کمک بگیرید.

کار وکیل حق ارتفاق ایران چیست؟

یک وکیل حق ارتفاق وظیفه دارد ضمن درک پیچیدگی‌های سیستم حقوقی و آگاهی کامل نسبت به قوانین حوزه حق ارتفاق، به موکل خود کمک کند تا اطلاعات او در مورد شرایط قرارداد و رویه‌های قانونی افزایش پیدا کند.

همچنین اقدام به تشکیل پرونده و پیگیری شکایت موکل می‌کند و در صورت لزوم به نمایندگی از موکل خود در دادگاه حاضر می‌شود تا از حقوق او محافظت کند.

ویژگی‌های وکیل حق ارتفاق ایران

وکیل حق ارتفاق یک متخصص حقوقی است که برای موفقیت در حرفه خود باید از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

- دانش گسترده راجع‌به حقوق املاک

- داشتن مهارت‌های قوی در مورد مذاکره با دادگاه

- داشتن مهارت‌های ارتباطی عالی برای ارتباط با موکل و طرف مقابل

- تجربه بالا در زمینه تنظیم و بررسی قراردادهای مربوط به حقوق مالکیت و اختلافات تجربه

علاوه بر این ویژگی‌ها، یک وکیل حق ارتفاق باید توانایی‌های بالایی در زمینه تفکر تحلیلی داشته باشد؛ زیرا باید اسناد حقوقی پیچیده را تجزیه و تحلیل کنند و قبل از ارائه مشاوره در مورد بهترین روش اقدام، مشکلات احتمالی را شناسایی کنند.

بهترین وکیل حق ارتفاق ایران در وکالت آنلاین

داشتن عملکرد موفق در سیستم حقوقی، نیازمند آگاهی و تسلط بالا در این حوزه است. به‌ویژه در پرونده‌هایی که مربوط به حوزه حق ارتفاق می‌شوند، باید افراد تجربه و تخصص بالایی در این نوع از دعاوی داشته باشند. به همین خاطر، چنانچه شخصی در رابطه با حق ارتفاق دچار چالش شود، با کمک گرفتن از یک وکیل معتبر و متخصص می‌تواند از حقوق خود محافظت کند. به همین خاطر، ما در وب سایت وکالت آنلاین لیستی از بهترین وکلای فعال در حوزه حق ارتفاق را در اختیار شما قرار داده‌ایم. با توجه به تجربه و تخصص بالای این وکلا در سیستم حقوقی، با انتخاب هر یک از متخصصان حقوقی حاضر در این لیست می‌توانید از عملکرد موفق آن‌ها مطمئن باشید.

برای اثبات حق ارتفاق در زمانی که هیچ ادله‌ای وجود ندارد، چه راهکاری پیشنهاد می‌شود؟

زمانی که هیچ ادله‌ای وجود نداشته باشد، سوگند خوردن تنها راهی است که وجود دارد. در این زمان دادگاه از منکر حق ارتفاق می‌خواهد تا سوگند بخورد، اگر فرد این درخواست را رد کند اثبات حق ارتفاق میسر می‌شود.

در املاک مشاع، حق ارتفاق چگونه محاسبه می‌شود؟

در ملک مشاع، تمامی شرکا حق بهره‌برداری از حق ارتفاق را به نحوی یکسان دارند و نمی‌توان به نسبت سهم هر فرد، حق بهره‌برداری تعیین کرد.

آیا برای اثبات حق ارتفاق می‌توان از شاهد نیز استفاده کرد؟

بله، یکی از روش‌های اثبات حق ارتفاق شهادت شهود است.

لیست بهترین وکلای حق ارتفاق ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.