×

لیست بهترین وکلای وکیل مالکیت فکری ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-مالکیت-فکری-ایران

شناسه : 1656

وکیل مالکیت فکری، مالکیت فکری را به عنوان مجموعه حقوق مادی و معنوی که به یک فرد بابت تراوشات ذهنی و فکری او تعلق خواهد گرفت، معرفی می‌کند. پس موضوع مالکیت فکری، تراوشات فکری، ذهنی و ابداعات افراد است که نمود خارجی می‌یابد و به آن‌ها اموال فکری گفته می‌شود. توجه داشته باشید، یکی از جنبه‌های پررنگ مالکیت معنوی و مطالبه خسارت بابت نقض آن، موارد و مصادیق شکایات و اختلافات مربوط به هنرمندان، مولفان و مصنفان است.

مالکیت فکری چیست؟

وکیل مالکیت فکری، مالکیت فکری را به عنوان مجموعه حقوق مادی و معنوی که به یک فرد بابت تراوشات ذهنی و فکری او تعلق خواهد گرفت، معرفی می‌کند. پس موضوع مالکیت فکری، تراوشات فکری، ذهنی و ابداعات افراد است که نمود خارجی می‌یابد و به آن‌ها اموال فکری گفته می‌شود. توجه داشته باشید، یکی از جنبه‌های پررنگ مالکیت معنوی و مطالبه خسارت بابت نقض آن، موارد و مصادیق شکایات و اختلافات مربوط به هنرمندان، مولفان و مصنفان است.

وکیل مالکیت فکری از حقوق مادی و معنوی موکل خود دفاع می‌کند

وکیل دادگستری فعال در زمینه دعاوی مالکیت فکری در مورد حقوق مادی و معنوی مالکیت فکری، اینطور بیان می‌کند، حقوق مادی به حقوقی اطلاق می‌شود که دارای ارزش اقتصادی است. علاوه بر این حقوق مادی قابلیت انتقال به غیر را نیز دارند. این در حالی است که حقوق معنوی به حقوقی اشاره دارد که مربوط به ارزش اقتصادی نبوده و اصولاً قابلیت انتقال به غیر را نیز ندارند. از جمله حقوق معنوی می‌توان به حق انتساب اثر به پدیدآور، حق حفظ تمامیت اثر، حق عرضه به صورت ناشناس و غیره اشاره کرد.

ویژگی‌های وکلای باتجربه در زمینه دعاوی مربوط به مالکیت فکری

وکیل حقوقی امور مالکیت فکری در پرونده‎هایی مانند شکایت بابت نشر غیر مجاز یا استفاده از عناوین ادبی یا سواستفاده از طرح صنعتی که متعلق به فرد دیگری است، صفر تا صد پرونده را بصورت کامل برعهده گرفته و به سرانجام می‌رسانند. وکالت در پرونده‌های مالکیت معنوی نیازمند تخصص، دانش، مهارت و تجربه در طرح دعوا و تشکیل پرونده در دعاوی مالکیت فکری است. از این رو به بهترین کار این است که از یک وکیل خوب و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.

وظایف و زمینه‌های فعالیت وکلای مالکیت فکری

در این بخش قصد داریم به معرفی وظایف وکلای حقوقی در زمینه مالکیت فکری بپردازیم.

•    از جمله وظایفی که برعهده وکیل مالکیت فکری است، انجام اقدامات لازم برای دعاوی حقوقی است.

•    وکیل امور مالکیت فکری همچنین شکایت کیفری مربوط به پرونده را نیز باید طرح کند.

•    وکیل فعال در زمینه مالکیت فکری، وظیفه طرح دعاوی به منظور ابطال مالکیت فکری را نیز برعهده دارد.

•    وکلای مالکیت فکری وظیفه طرح شکایت و دعاوی مربوط به ثبت مالکیت فکری را برعهده دارند.

وکیل خبره مالکیت فکری

یکی از مهم‌ترین مباحث قانونی در کشور، حوزه حقوق مالکیت فکری است که از اختراعات، طرح‌ها و آثار خلاقانه در برابر استفاده غیرمجاز محافظت می‌کند. اگر فردی به دنبال دریافت راهنمایی حقوقی در این زمینه باشد و بخواهد از مالکیت خود بر آثار شخصی محافظت کند، از یک وکیل مالکیت فکری کمک می‌گیرد.

کار وکیل مالکیت فکری ایران چیست؟

یک وکیل مالکیت فکری شخصی است که به موکل خود در رابطه با نحوه محافظت از حقوق مالکیت معنوی او مشاوره می‌دهد. در واقع به فرد کمک می‌کند تا بهترین روش را برای محافظت از دارایی‌های معنوی مانند اختراعات و آثار هنری پیدا کند و در صورت نقض حقوق موکل، به او در تشکیل پرونده شکایت علیه فرد مجرم کمک می‌کند.

از دیگر وظایف یک وکیل مالکیت فکری، راهنمایی موکل برای طی کردن فرآیند پیچیده ثبت اختراع یا دریافت علائم تجاری و همچنین ثبت قراردادهای مجوز است.

ویژگی‌های وکیل مالکیت فکری ایران

یک وکیل متخصص در حوزه حفاظت از مالکیت فکری، دارای ویژگی‌های زیر است:

یک وکیل مالکیت فکری خوب باید دارای تجربه بالا در زمینه حقوق مالکیت فکری باشد و در مورد آخرین تحولات در این زمینه آگاه باشد تا بتواند به شما مشاوره حقوقی به روز ارائه دهند.

یک وکیل خوب در حوزه مالکیت فکری، باید مهارت‌های ارتباطی عالی، چه نوشتاری و چه شفاهی داشته باشد. آن‌ها باید بتوانند مفاهیم پیچیده حقوقی را به زبانی واضح و مختصر برای شما توضیح دهند و بتوانند به طور موثر با موکلین، همکاران و قضات ارتباط برقرار کنند.

یک وکیل خوب در حوزه مالکیت فکری، باید بتواند به طور استراتژیک در مورد نیازها و اهداف مالکیت معنوی شما فکر کند. آن‌ها باید بتوانند یک استراتژی قانونی مناسب ایجاد کنند که با اهداف تجاری شما همسو باشد و به شما کمک کند تا به نتایج دلخواه خود برسید.

در حوزه مالکیت فکری، یک وکیل حرفه‌ای باید به جزئیات توجه زیادی داشته باشد، به خصوص زمانی که صحبت از تهیه پیش نویس اسناد قانونی، مانند درخواست های ثبت اختراع یا ثبت علامت تجاری می شود. آن‌ها باید در کار خود دقیق باشند و اطمینان حاصل کنند که تمام الزامات قانونی رعایت شده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل ماهر در حوزه مالکیت فکری،رعایت استانداردهای اخلاقی تعهد در راستای منافع موکل است. آن‌ها باید در مورد هزینه ها و شیوه های صورتحساب خود شفاف باشند و از تضاد منافع اجتناب کنند.

بهترین وکلای مالکیت فکری ایران در وکالت آنلاین

حقوق مالکیت فکری یک حوزه حقوقی پیچیده و در حال تحول است که زمینه‌های حقوقی مختلفی از جمله حق ثبت اختراع، علائم تجاری، حق چاپ و اسرار تجاری را در بر می‌گیرد. به همین خاطر،‌ اگر به دنبال حفظ مالکیت فکری برای کمک به محافظت از آثار هنری یا اختراعات خود هستید، ما در وکالت آنلاین لیستی از بهترین وکلای مالکیت فکری ایران را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

تمام افراد حاضر در لیست از مجرب‌ترین وکلای حفظ مالکیت فکری هستند؛ به همین خاطر با خیال راحت می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

وکیل فعال در حوزه مالکیت فکری کیست؟

وکیل حقوقی فعال در حوزه مالکیت فکری در درجه اول باید دارای پروانه وکالت دادگستری باشد. همچنین باید تحصیلات تکمیلی خود را در این زمینه به پایان رسانده باشد.

وکلای مالکیت فکری چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

وکلای مالکیت فکری باید در جهت طرح دعوا و دفاع در دعاوی به منظور حمایت از دارایی‌های فکری شما، تنظیم قراردادهای تخصصی مالکیت فکری مانند قرارداد سرمایه‌گذاری، فرانشیز، انتقال قطعی و مجوز بهره‌‌برداری و در نهایت ارائه مشاوره حقوقی به صورت تخصصی عمل کنند.

مشاوره با وکلای مالکیت فکری چه فوایدی دارد؟

وکیل مشاوره متخصص در امور مالکیت فکری یا معنوی موجب می‌شود تا شما قبل از طرح دعوا از ابعاد حقوقی پرونده خود مطلع شوید.

چگونه می‌توان یک وکیل متخصص در حوزه مالکیت فکری، اخذ کرد؟

شما می‌توانید با مراجه به سایت قوه قضاییه به لیست وکیل دسترسی پیدا کنید. سپس در ابتدا با گرفتن وقت مشاوره از چند وکیل این حوزه، مقایسه صحبت‌ها و در نظر گرفتن حق الوکاله هر یک از آن‌ها یک وکیل باتجربه و فعال در این زمینه را اخذ کنید.

انتخاب موضوع

وکیل متخصص را در موضوع مورد نظر پیدا کنید

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.