لیست بهترین وکلای تغییرات علامت تجاری ایران

لیست-بهترین-وکلای-تغییرات-علامت-تجاری-ایران

دعاوی تغییرات علامت تجاری

دعاوی که عموماً در حوزه علامت تجاری و یا تغییرات علائم تجاری رخ می‌دهند، جزو دعاوی تجاری به شمار می‌روند. وکیل دادگستری متخصصی که به عنوان یکی از بهترین وکلای تغییرات علائم تجاری فعال می‌کند، در حقیقت یک وکیل حقوقی دارای پروانه پایه دادگستری است که به صورت تخصصی به این حوزه ورود کرده و به کسب تجربه و فعالیت می‌پردازد. بهتر است بدانید که کنوانسیون پاریس، قوانینی را با هدف حمایت از مالکیت صنعتی ایجاد و تصویب کرده است. بنابراین، به واسطه‌ی این قوانین، اتباع کلیه اعضای این کنوانسیون از حقوقی مساوی مانند اتباع داخلی برخوردار خواهند بود. کشور جمهوری اسلامی ایران نیز به این کنوانسیون پیوسته است.

از این رو ماده 144 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب جمهوری اسلامی ایران در امور مدنی به این منظور تصویب شده است. توجه داشته باشید که در بعضی موارد شرایطی برای صاحبین برند ایجاد می‌شود که به واسطه این شرایط لازم است تا تغییراتی در برند خود ایجاد کنند. از این رو، اداره مرکزی مالکیت معنوی شرایطی را فراهم کرده است تا افراد و صاحبین برندها، در یک بستر مناسب بتوانند تغییرات لازم را در علائم تجاری خود ایجاد کنند.

تغییر علامت تجاری

یکی دیگر از تغییراتی که ممکن است صاحبان برند براساس قوانین و مصوبات موجود در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به آن، نیاز داشته باشند، تغییر در شکل علائم تجاری برند است. در برخی موارد ممکن است، لوگو یا علامت تجاری یک برند به دلیل طراحی نامناسب، فاقد آنچه که شرکت قصد دارد به وسیله علائم تجاری به سایرین ارائه دهد، باشد. برای تغییر در علامت تجاری برند، یک نکته حائز اهمیت است، اگر صاحب برند در زمان ثبت برند از روش حضوری برای ثبت برند استفاده کرده باشد ابتدا باید مدارک موجود در پرونده خود را تکمیل کرده و سپس اقدام به تغییرات ظاهری لوگوی برند خود بکند.

باتوجه به تمامی پیچیدگی‌ها و گستردگی‌هایی که در قوانین و مراحل انجام فرآیندهای این حوزه وجود دارد، حقوقدانان همواره توصیه می‌کنند که افراد برای انجام این دست از اقدامات از بهترین وکلای تغییرات علائم تجاری کمک گرفته و یا حداقل از خدمات وکیل مشاوره استفاده کنند. در اولین قدم برای تغییر علامت تجاری باید صاحب برند یا وکیل وی، باید اقدام به انتشار آگهی تغییر علامت تجاری برند خود در یک روزنامه کثیر الانتشار کند. 35 روز پس از انتشار روزنامه، افراد باید روزنامه چاپ شده و سایر مدارک را باید به اداره ثبت ارسال کنند. مسئول اداره پس از بررسی مدارک آن را به کارشناسان تحویل داده و کارشناس مربوطه نیز بعد از بررسی و اطمینان پیدا کردن از عدم وصل اعتراض، مبلغ مورد نظر به عنوان حق ثبت را مشخص می‌کند.

صاحبین کسب و کار و یا یک وکیل خوب و حاذق که وکالت صاحب برند را پذیرفته است، باید با مراجعه به بانک ملی، فیش مربوطه را پرداخت کند، تا به این ترتیب اضهارنامه تغییر علامت تجاری آن‌ها مهر شود. پس از آنکه تغییرات موجود در علائم تجاری یک برند ثبت شد، مجددا این تغییرات در روزنامه رسمی درج شده و یک نسخه از آن به اداره مالکیت تحویل داده می‌شود. در نهایت و پس از گذرندان این روند مسئول پرونده دستور تصدیق ثبت را اعلام و بعد از احراز هویت، رسید به صاحب علامت تجاری تحویل داده می‌شود.

علامت تجاری و تغییرات آن

در بازار رقابتی که تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان زیادی برای کالا و خدمات وجود دارد، پیدا کردن راهی برای متمایز کردن خود ضروری بوده و به همین دلیل، افراد به دنبال یک برند یا علامت تجاری خاص برای معرفی محصول و خدمات خود می‌روند. در صورت داشتن علامت تجاری، کالا و خدمات موردنظر شما شناخته‌شده و افرادی که به دنبال آن‌ها بودند، راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانند اقدم به استفاده از خدمات و محصولات کنند. در برخی موارد مالکان بنا بر دلایلی مانند قدیمی بوده، نامناسب بودن یا طراحی مشابه با علامت تجاری دیگر، اقدام به ایجاد تغییرات در علامت تجاری خود می‌کنند که این تغییرات باید زیر نظر بهترین وکلای تغییرات علامت تجاری بوده و درنهایت توسط وی به ثبت برسند.

معرفی بهترین وکلای تغییرات علامت تجاری

وکلای تغییرات علامت تجاری به قوانین مختلف ثبتی علامت تجاری آگاه بوده و با توجه به آنچه که در ماده 38 قانون علامت تجاری در رابطه با تغییرات علامت تجاری ذکرشده است، نوع تغییرات و قابل‌پذیرش بودن علامت جدید توسط اداره ثبت را بررسی می‌کنند. وکلا برای ثبت تغییرات علامت تجاری باید ببینند که علامت تجاری قدیمی به‌صورت حضوری یا الکتریکی ثبت‌شده است و سپس اقدام به ضمیمه کردن علامت تغییر یافته جدید در پرونده نمایند.

کلمه کلیدی: بهترین وکلای تغییرات علامت تجاری

شناسه : 555

چه مدت پس از درج آگهی در روزنامه می‌توان علامت تجاری جدید را به ثبت رساند؟

پس از گذشت 35 روز از درج آگهی در روزنامه، اصل تصدیق علامت تجاری و تقاضای ثبت آن در همان روزنامه برای آگاهی عموم منتشر خواهد شد.

آیا نیاز است که روزنامه حاوی آگهی به اداره ثبت ارائه شود؟

بله یک نسخه از آگهی درج‌شده برای ثبت تغییرات علامت تجاری در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، باید به اداره مالکیت صنعتی ارائه شود تا ضمیمه سایر مدارک پرونده شود.

هزینه ثبت تغییرات توسط بهترین وکلای تغییرات علامت تجاری چقدر خواهد بود؟

ثبت تغییرات علامت تجاری توسط وکیل به موارد متعددی بستگی داشته و نمی‌توان مقدار دقیقی برای آن در نظر گرفت.

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.