لیست بهترین وکلای الزام به صدور شناسنامه ایران

لیست-بهترین-وکلای-الزام-به-صدور-شناسنامه-ایران

بنابر بند الف ماده ۱ سازمان ثبت احوال، صدور شناسنامه و کارت ملی از وظایف این سازمان است. به همین خاطر، اگر شخصی نسبت به دریافت شناسنامه به سازمان ثبت احوال مراجعه کند ولی موفق به دریافت آن نشود، می‌تواند به کمک یک وکیل الزام به صدور شناسنامه ایران نسبت به طرح شکایت علیه سازمان ثبت احوال اقدام کند.

کار وکیل الزام به صدور شناسنامه ایران چیست؟

یک وکیل الزام به صدور شناسنامه ایران وظیفه دارد در زمانی که افراد ایرانی فاقد شناسنامه هستند و با وجود ارائه درخواست به ثبت احوال شناسنامه خود را دریافت نکرده‌اند، در طرح شکایت و تنظیم آن برای ارائه به دادگاه آن‌ها را راهنمایی کند. به همین خاطر، شخص بالغ از طریق وکیل خود دادخواست «الزام به صدور شناسنامه» را به طرفیت «اداره ثبت احوال» به محضر دادگاه می‌برد.

چنانچه شخص نابالغ باشد،‌این کار از طریق ولی یا قیم او انجام می‌شود.

ویژگی‌های وکیل الزام به صدور شناسنامه ایران

یک وکیل مجرب در حوزه الزام به صدور شناسنامه، باید آگاهی کاملی نسبت به قوانین حقوقی کشور و ساز و کار سازمان ثبت احوال داشته باشد تا بتواند در رابطه با چگونگی تهیه دادخواست به افراد ایرانی فاقد شناسنامه کمک کند. علاوه بر این، از آنجایی یک وکیل به‌عنوان نماینده شخص در دادگاه حاضر می‌شود، باید بتواند تمام مدارک و شواهد لازم را جهت دفاع از حقوق موکل خود آماده کند و از قدرت مذاکره و استدلال قوی برخوردار باشد.

بهترین وکلای الزام به صدور شناسنامه ایران در وکالت آنلاین

بر اساس رای وحدت رویه دیوان عالی کشور، سازمان ثبت احوال وظیفه دارد تا برای افراد ایرانی شناسنامه صادر کند، ولی گاهی مواقع دریافت شناسنامه می‌تواند فرآیندی پیچیده و طولانی باشد. به همین خاطر، در این شرایط مهم است که هموطنان وکیل مناسبی را انتخاب کنند که بتواند در کل فرآیند دریافت شناسنامه به آن‌‌ها مشاوره و راهنمایی حرفه‌ای دهد.

بر همین اساس، ما در وکالت آنلاین فهرستی از حرفه‌ای‌ترین وکلای الزام به صدور شناسنامه را در اختیار شما قرار داده‌ایم. شما با انتخاب هر یک از این وکلا می‌توانید می‌توانید سریع‌تر و راحت‌تر نسبت به دریافت شناسنامه خود اقدام کنید.

شناسه : 1650
لیست بهترین وکلای الزام به صدور شناسنامه ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.