لیست بهترین وکلای وکیل متخصص در بازار سرمایه ایران

لیست-بهترین-وکلای-وکیل-متخصص-در-بازار-سرمایه-ایران

وکیل متخصص در بازار سرمایه

منظور از بازار سرمایه چیست؟

بورس یا بازار سرمایه، بازاری قانونی است که در آن خرید‌‌ و فروش انواع اوراق بهادار از جمله سهام شرکت‌ های قانونی، اوراق مشارکت و انواع اوراق اجاره و ابزارهای مالی، براساس قوانین و مقررات مشخصی انجام می‌شود.

درواقع، بورس‌ها به تامین مالی برای شرکت‌ ها از طریق فراهم آوردن بازاری شفاف و منصفانه برای داد و ستد اوراق بهادار و حمایت از سهامداران و منافع ملی می‌پردازند.

شرکت‌های دولتی یا خصوصی سهام یا اوراق مشارکتی را که اعلان عمومی می‌کنند، در بازارهای سرمایه به فروش می‌گذارند و مشتریان نیز با توجه به میزان سوددهی آن سهام یا ورقه مشارکت، اقدام به خرید آن ها می‌کنند و پس از گذشت مدتی می‌توانند سهام یا ورقه قرضه خود را فروخته و اصل پول + سود آن را کسب کنند.

در بورس هم مانند سایر معاملات ممکن است مشکلاتی پیش بیاید و فرد سرمایه خود را به دلیل کلاهبرداری در بازار سمرایه از دست بدهد.‌ در چنین مواقعی باید به وکیل تجاری متخصص در بازار سرمایه جهت دریافت مشاوره حقوقی دعاوی بورس مراجعه کند و با مشاوره حقوقی بورس از طریق قانونی اقدام نماید.

وکیل متخصص در بازار سرمایه کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل متخصص در بازار سرمایه شخصی است که به طور کامل با قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار آشنایی کامل دارد. در واقع وکیل متخصص در بازار سرمایه یا مشاور حقوقی بورس در جنبه های حقوقی یک مسئله تخصص دارد و به طور کامل می تواند مراحل آیین دادرسی و راهکار‌های قانونی مسئله را به شما توضیح دهد. طبق قانون تصویب شده در سال 1384 در بازار بورس و اوراق بهادار قوانین و مقررات مختلفی برای افراد حقیقی و حقوقی فعال در این بازار تعیین شده است.

در بازار سرمایه افراد مختلفی شامل کارگزار، سبد گردان، بازار گردان و… در قالب بستن قرارداد با یکدیگر همکاری می کنند‌. بنابراین حضور یک مشاور حقوقی و مسلط به تنظیم قراردادها و آشنا به قوانین سازمان بورس اوراق بهادار در زمینه دعاوی بورس الزامی است.معمولا تمام شرکت های بورسی دارای وکیل هستند.

وکیل بورس با اطلاع کامل سازمان بورس سهام را می‌خرد و مشمول مقررات جزایی قانونی نمی‌گردد. دانستن قوانین و آگاهی کافی از اطلاعات خاص بورسی برای یک وکیل متخصص بورس امری اجتناب ناپذیر است. تعداد وکلای بورسی خوب که به تمام مسائل سازمان بورس و شرکت های بورسی اشراف کامل دارند، زیاد نیست.

بنابراین شرکت های بورسی باید در نحوه انتخاب یک وکیل متخصص در بازار سرمایه خوب نهایت دقت را داشته باشند. یکی از مهمترین و اساسی‌ترین وظایف وکیل بورس این که تصمیمات و عملیات شرکت‌ های بورسی مانند عرضه سهام و عملیات دیگر را با مقررات و قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار مطابقت دهد.

شناسه : 853
لیست بهترین وکلای وکیل متخصص در بازار سرمایه ایران صفحه 1، تعداد 20 وکیل یافت شد
مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.